PORADY

Wkłady kominowe

To, co często jest jedynym rozwiązaniem, by poprawić funkcjonalność naszego komina jest montaż wkładu kominowego. Wkład kominowy znajduje zastosowanie w przypadku kominów w znacznym stopniu eksploatowanych oraz z nieszczelnościami.
Jest to system stalowych lub ceramicznych rur szczelnie ze sobą połączonych. Kształt wkładu jest dostosowany indywidualnie do komina. Może to być wkład o okrągłym lub owalnym przekroju.
Montaż wkładu ma na celu odprowadzanie spalin z pieca oraz zabezpieczenie komina murowanego przed uszkodzeniami i ewentualnymi nieszczelnościami. Systemy wkładowe chronią przed przedostaniem się gazów spalinowych do wnętrza budynku.
Wykonanie i montaż wkładu kominowego warto jest zlecić osobie w tym doświadczonej, ponieważ powierzamy jej cały system grzewczy budynku.
Dzięki specjalistycznym narzędziom zajmuję się instalacją wkładu kominowego od pierwszego do ostatniego etapu. Pomagam w doborze odpowiedniego kształtu, średnicy i długości wkładu dostosowanego do rodzaju stosowanego paliwa. Swoim klientom zapewniam sprawny montaż wkładu kominowego, a to wszystko przy pozostawieniu nienagannego porządku.
Wycena wkładu kominowego jest uzależniona od skomplikowania jego montażu. Dlatego już teraz zapraszam do kontaktu w celu umówienia bezpłatnego pomiaru i doradztwa.

Kominiarz w domu

Kominiarz w domu, to nie tylko szczęście, ale spokojna głowa o dobytek i życie najbliższych. Jestem kominiarzem od ponad 10 lat, wiem, że zamówienie usługi kominiarskiej nie jest wydatkiem, a inwestycją w bezpieczeństwo. Wizyta kominiarza z uprawnieniami tj. czeladnika lub mistrza kominiarskiego powinna być wizytą zapobiegawczą. Na właścicieli oraz zarządców budynków mieszkalnych, usługowych i administracyjnych został nałożony obowiązek wykonania okresowych kontroli stanu technicznego przewodów kominowych – stanowi o tym Ustawa o Prawie Budowlanym. Czyszczenia i oceny stanu technicznego przewodu kominowego powinno się dokonywać nie rzadziej, niż raz w roku.
Wizytę kominiarza w domu należy również zaplanować w przypadku parujących okien, pojawiającej się pleśni na ścianach oraz słabej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach. Wszystkie te sytuacje mogą wskazywać na niedrożność kanałów wentylacyjnych. Byłem świadkiem gniazd ptaków, gruzu, a także pajęczyn w kanałach wentylacyjnych. Jako kominiarz z profesjonalnym sprzętem kominiarskim, dzięki kamerze inspekcyjnej zdiagnozuję i udrożnię każdy kanał wentylacyjny.
Tak więc, Szanowni Państwo proszę mieć na uwadze, że czyszczenie komina, to nie jest kwestia przepisów, a bezpieczeństwa w Państwa domach.

Gaśnice i hydranty

Czy gaśnica ma termin ważności? Otóż sama gaśnica nie, ale proszek gaśniczy wewnątrz, czyli coś, bez czego gaśnica nie ma prawa istnieć już tak. I jest to 5 lat. To czas, który gwarantuje nam sprawne działanie gaśnicy.
A co z legalizacją? Legalizacja gaśnicy powinna odbywać się nie rzadziej niż raz w roku. Uwaga, takim regulacjom podlegają gaśnice w naszych samochodach, jak i miejscach pracy. Właśnie o tym stanowi ustawa o ochronie przeciwpożarowej.
Niestety brak aktualnego przeglądu gaśnicy jest podstawą do nie wypłacenia przez firmę ubezpieczeniową odszkodowania, a jak wiemy – rzeczoznawcy potrafią być dociekliwi.
Pamiętajmy! Gaśnica o minimalnej masie 1kg proszku gaśniczego jest obowiązkowa w wyposażeniu naszych samochodów. Niewielka gabarytowo, a potrafi uratować życie.
Jako inspektor pożarnictwa w sposób wnikliwy dokonuje przeglądu, legalizacji oraz remontu każdej gaśnicy, która wpadnie w moje ręce. Dokumentem na to jest naklejka dzięki której ominie Państwa mandat za brak sprawnej gaśnicy, a jednocześnie przypomni o dacie i konieczności dokonania kolejnego przeglądu gaśnicy. Zaklejenie nieważnej kontrolki nową nie jest zachowaniem procedury, ani gwarancją Państwa bezpieczeństwa, dlatego ja oferuję kompleksowy przegląd gaśnic i hydrantów.